Yenidoğan İlk 3 Ay Bebek Ürünleri Tercihleri

YENİDOĞAN İLK 3 AY BEBEK ÜRÜNLERİ TERCİHİ

Yeni hayatınız da sizinle birlikte yeni bir hayata nefes alan kanınız, canınız, sizin en büyük parçanız için ilk üç aylık dönemde ihtiyacınız olacak ürünleri bir araya getirdik.

İlk olarak bebeğinizin rahat edeceği oto koltuğu ve pusetler: Özellikle puset alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de pusetin gıcırdaması ve açılıp kapanırken tutukluk yapması sizin için eziyet olacaktır. Tek hamle ile açılıp kapanabilecek ürünleri tercih etmelisiniz. Sürümü rahat olmalıdır. Denge çok önemli dengeyi koruyabileceğiniz ürünler tercih etmelisiniz.

Peki ya kıyafetler özellikle bodyler bu dönem de en büyük yardımcınız olacaktır. Etiket var ise mutlaka etiketleri kesmelisiniz çocuğunuz tahriş olmaması için biraz hassas davranmalısınız. Kumaş olarak naylon ürünlerden uzak durun daha pamuklu ve yumuşak kıyafetler tercih edin.

Hangi mevsimde doğarsa doğsun en önemli parçalardan biri de battaniye. Penye battaniyeler özellikle tercih edebilirsiniz.

Bebek yağıda bu dönemde en çok ihtiyacınız olacak ürünler arasında yerini alıyor. Sıcak bir banyodan sonra bebeğinize uygulayacağınız bebek yağı ile rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Tene hemen nüfus eden ürünleri tercih etmelisiniz. Peki ya şampuan en önemli konu o minicik gözlerin yanmasını tabii de istemeyiz. Köpük şampuanları tercih ederseniz eğer hafif ve hemen dağılan kıvamları ile rahatsız etmez hem de mis gibi kokacaktır.

Ve besinimiz alacağımız biberonlar. Biberon iççin acele etmemelisiniz lakin bebeğinize uygun biberon için araştırma yapabilirsiniz. Bebek bezi bu konu gerçekten çok önemli bebeğinizin tenine uyum sağlamalı birçok markayı deneyebilirsiniz. Sıvı kakayı emecek ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir