Bebek 8-12 ay arasında neleri yemeye imkân bulur?

Bebek 8-12 ay arasında neleri yemeye imkân bulur?

Bebeğiniz her geçen gün farklı bir gelişim gösteriyor aslında bu durumdan en çok etkilenen de sizsiniz. Yeni bir varoluşunu yaşama alışmaya çalışırken her adımı özenle irdeleyen anneler. Bebeğinizin her anında yanında olarak gelişiminin her evresini doyasıya görmek en çok sizin hakkınız.

Bebeğiniz yavaş yavaş büyüyor ve kendi kendine hareket ediyor, emekliyor, ayağa kalkabiliyor ve gelişiyor. Evet, katı gıdaların ağırlığı artırma vaktiniz geldi demektir. Nasıl oldu da 8 aylık oldu değil mi? Zaman ne kadar da çabuk geçiyor daha onu ilk kucağınıza aldığınız anı hatırlıyorsunuz.  İşte size canınızdan daha çok değer verdiğiniz evlatlarınız için 812 aylık dönemde yeme düzeni hakkında ufak tüyolar:

Bebeğinizin beslenme programına ek olarak alabileceği yiyecekler içerisin de balık yer alıyor balığı ister haşlayabilir ister ise ızgara yapabilirisiniz. Hafta da en az bir defa balık yedirmeye özen gösterin. Aynı zaman da baharatı olmayan ve soğan dan uzak olan köfteler de tercih edebilirsiniz.

Baklagiller bu dönem de tercih edeceğiniz gıdalar arsında yerini almaktadır. Besin değeri yüksek olan baklagilleri haşlayarak ve süzerek çorbalarına ilave edebilirsiniz.

Sanırım en güzeli de sade yoğurda mevsimin o en güzel meyvelerini koyarak verdiğiniz andır. Hele ki o ana eşlik den bisküvili yoğurt ise tadına bayılacaksınız.

11-12 aylıkken artık bebeğiniz ailenizin bir ferdi olarak görün çok fazla yağdan ve tuzdan kaçınarak ev yemeklerinizden ezerek yedirmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir