Doğru Fondöten Seçimi

Doğru Fondöten Seçimi

Cildinizi gün içerisinde saran bir yapı ile karşınızdayız. Makyajınıza kusursuz bir görünüm sağlayan fondötenler de mükemmel formülü yakalamak için birkaç ipucunu hazır mısınız?

Cilt bakımınıza uygun fondötenler tercih etmelisiniz. Çizgileriniz aşırıya kaşıyorsa ve dolma yapmasını istemiyorsanız ona göre ürün seçmelisiniz.

Cilt tipinizi tanımlamanız en önemli konu da bu sanırım. Gün içerisinde parlamanız oluyorsa ya da fondöteniniz kabuk kabuk dağılıyorsa doğru tercihi yapmamışsınız demektir.  Kuru cilde sahip ise cildiniz nem vereme özelliği olan fondöten tercihi yapmalısınız.

Fondöten alırken mutlaka ama mutlaka tester olarak deneyimlemelisiniz. Sizin için doğru olan rengi seçmeli, cilt tipinize uygun olmasını özenle tercih etmelisiniz. Çizgilere dolmamalı, kusursuzluğu gün boyu koruyabilmeli.

Parlak bir cilde sahipseniz pudra görünümlü olanları seçerseniz parlamayı en aza indirecektir. Eğer ilk kez deneyimleyeceğiniz bir ürün ise fondöten likit olanları ya da köpük olanları tercih edebilirsiniz.

Peki ya SPF nedir?

Güneş koruyucu olarak bildiğimiz SPF aslında bizim için çok önemli unsurdur özellikle yaz aylarında ne kadar fondötenden uzak durulmasını tavsiye etsek de özel günler de ya da davetler de tercih ediliyor. Günlük bakımımız dada yardımcı olması sebebiyle SPF içeren ürünler tercih edersek fondöten yüzümüzde güneş lekesi gibi kalmayacaktır.

Bir tane fondöten aldım her zaman kullanırım yok her ürünün bir kullanım süresi var ayrıca yazın kullandığınız ürünleri kışın kullanmamalısınız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir