Aşırı Terlemeyi Önleme

AŞIRI TERLEMEYİ ÖNLEME

Yazın en kötü anlarından biri de toplu bir ortam da ya da toplu taşıma araçların da aniden yükselen ter kokusu… Aşırı terlemenin önüne geçmek için neler yapmalıyız, hem kendimiz hem de çevremizdekileri rahatsız etmemek için birkaç önlem almaya ne dersiniz?

Deodorant kullanırken özellikle gece kullanmaya dikkat etmeliyiz çünkü uzmanlara göre deodorantla gece etki etmektedir. Özellikle gece duş aldıktan sonra kullanmaya özen göstermelisiniz.

Pamuklu kumaşlardan oluşan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Mümkün olduğunca bol kıyafetler giymelisiniz çünkü dar kıyafetler de terleme daha da fazla olacaktır.

Yazın baharatlı yiyecekler yemekten uzak durmalısınız. Çünkü bu yiyeceklerin kokuları terinizden çıkacaktır ve bu da aşırı derece de rahatsız eden bir durumdur.

Elma sirkesi doğal bir deodoranttır.  Koltuk altlarınızı elma sirkesi ile yıkayarak daha temiz kokabilirsiniz.

Çok popüler olan koltuk altı pedleri de terlemenizin hem izini yok edecektir hem de kokuyu hapseder

Çörekotu yağı da bir diğer kurtarıcı etmendir.  Soğuk olarak preslenen çörek otu yağının anti bakteriyel özelliği mevcuttur.  Genital bölgede oluşan terlemeyi önlemek ve enfeksiyon riskini azaltmak için çok çiyi bir yöntemdir.  Duştan sonrada koltuk altlarınıza uygularsanız farklı olduğunu hissedeceksiniz.

Yazın özellikle sık sık duş almaya özen görmelisiniz. Duş jeli tercihi yaparken size çok hoş gelen bir koku duştan sonra çok kötü bir koku ya dönüşebilir bunun için özenle tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir